وزارت جهاد قصد خرید توافقی گوجه فرنگی دارد

وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان فارس گفت: به منظور پشتیبانی از فراوری کننده با همکاری سازمان تعاون روستایی خرید توافقی گوجه فرنگی در دستور کار قرار گرفته تا قیمت این محصول از یک حداقلی پایین تر نیاید.

وزارت جهاد قصد خرید توافقی گوجه فرنگی دارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود حجتی عصر امروز بعد از بازدید از مراکز کشاورزی مرودشت، پاسارگاد، بوانات، اقلید و آباده و در خاتمه سفر یک روزه خود به فارس گفت: متاسفانه در برخی از مناطق کشور علی رغم اینکه مسئولین محلی، نسبت به اقبال بی رویه کشاورزان به کشت سبزی و صیفی، آن هم در بیرون از گلخانه هشدار دادند تعدادی از بهره برداران به آن توجهی نکردند و در منطقه مرودشت هم ما شاهد این قضیه هستیم.

وی تاکید نمود: ما به دنبال خیر و صلاح کشاورزان هستیم و هدف ما این است که کشاورزان محصول فراوریی خود را با کمترین هزینه فراوری و با قیمت عادلانه عرضه نمایند، ازکشاورزان عزیز خواهش می کنم به توصیه مسئولین در ارتباط با رعایت الگوی کشت و سقف برش منطقه ای سبزی و صیفی توجه نمایند.

وزیر جهاد کشاورزی مطرح نمود: فراوری بیش از حد به صورت تازه خوری و یا فرآوری پس زدگی در بازار ایجاد می نماید و متاسفانه افت قیمت را به دنبال دارد، البته در حال حاضر به منظور پشتیبانی از فراوری نماینده با همکاری سازمان تعاون روستایی خرید توافقی گوجه فرنگی در دستور کار قرار گرفته تا که قیمت از یک حداقلی پایین تر نیاید.

وی با بیان اینکه فارس یک استان کشاورزی است و در خیلی از محصولات فراوریی کشور رتبه اول تا چهارم را دارد، گفت: گلخانه به چالش اساسی که امروز کشور ما با آن روبه رو است پاسخ مثبت می دهد و آن را حل می نماید و خوشبختانه در سنوات اخیر مردم و کشاورزان اقبال خیلی خوبی نسبت به بحث کشت های گلخانه ای داشته اند.

حجتی با بیان اینکه در هر هکتار گلخانه مستقیما 10 نفر اشتغال زایی ایجاد می نماید و علاوه بر آن اشتغال زایی غیرمستقیم، صنایع بسته بندی، پردازش، صادرات و غیره را ایجاد و رونق می دهد، اضافه نمود: در کشت گلخانه آب مصرفی به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می نماید و خوشحالیم که کارآفرینان محترم اراضی خیلی زیادی را به امر احداث گلخانه اختصاص داده اند و آماده سرمایه گذاری هستند، دولت هم پشتیبانی می نماید.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه نمود: با این سرعت و شتابی که استاندار، مسئولین و کشاورزان در استان فارس دارند به روند توسعه گلخانه در این استان امیدوار هستیم.

حجتی با اشاره به بازدیدی که از کشتارگاه درجه اول کشور در دشت مرودشت داشت، گفت: ویژگی خاص این کشتارگاه دنبال کردن زنجیره فراوری است به گونه ای که از فراوری مرغ مادر، جوجه یک روزه، بسته بندی و توزیع در آن واقع شده است و 300 مزرعه پرورش مرغ تحت پوشش آن واقع شده است.

وی تاکید نمود: یکی از کارهایی که در دستور کار وزارت جهاد واقع شده است کشاورزی و فراوری قراردادی است.

وزیر جهاد اضافه نمود: کار خوب دیگری دیگری که در این مجموعه بود بسته بندی و شبکه توزیع مویرگی و به تعبیر خودشان فراوری مرغ با مشخصات فنی و با استانداردهای بالا و آماده مصرف است.

وی گفت: در این واحد محصولات را بر اساس سلیقه خانوارها بسته بندی می نمایند و با توجه به این شبکه در بازار هم توزیع به صورت مستقیم و با حذف تعدادی از واسطه ها انجام می گردد و بدین ترتیب قیمت ها کاهش پیدا می نماید.

بازدید از طرح مرتعداری چمن آب باریک، حضور در مراسم کلنگ زنی کارخانه کشت و صنعت صبح امید زاگرس شهرستان اقلید، حضور در مراسم کلنگ زنی مجتمع گلخانه سازان نگین صادرات ایستاتیس در شهرستان بوانات و بازدید از مزرعه کشت سبزی و صیفی در روستای گودحسن، بازدید از گلخانه روستای رحمت آباد پاسارگاد و بازدید از کشتارگاه مرغ سالیذ در مرودشت از جمله برنامه های سفر یک روزه وزیر جهاد کشاورزی به فارس بود.

این مطلب برایم مفید است

منبع: اقتصادنیوز

به "وزارت جهاد قصد خرید توافقی گوجه فرنگی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت جهاد قصد خرید توافقی گوجه فرنگی دارد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید